Fren Balatası

Fren balatası kaliper denilen yataklara montajlanmış kamyon, otomobil veya motosiklet gibi araçlarda kullanılarak taşıtın durmasını sağlayan parçalardır. Balata basit bir eleman gibi gözükse de pek çok çeşidi bulunmaktadır. Balata bittiği zaman hemen değiştirilmesi gerekir aksi halde aracın frenlerinde yavaşlama veya frenlerin işlevsizleşmesi durumu ortaya çıkacaktır.

Fren Balatası Fiyatları

Fren balataları fiyatları kalitesine, kullanıldığı araca ve durumuna göre 100 ila 10 bin Türk Lirası arasında değişmektedir. Süper spor otomobillerde hız kadar fren sistemleri çok önemlidir ve fiyatları bu sebeple pahalıdır. Ülkemizde oldukça fazla kullanılan Renault marka araçların balataları yaygın olarak bulunabilmektedir.

Renault Kangoo Kaput Keçesi

Kaput keçesi motorun sesinin sönümlenmesine ayrıca ısının da emilmesine yardımcı olan elemanlardır. Renault Kangoo Kaput Keçesi ısının emilmesini sağlar ve motordan aracın içerisine gelen sesin azaltılmasını sağlar. Renault Kangoo kaput keçesi fiyat olarak ortalama Renault araçların keçeleri ile aynı fiyata sahiptir.

Clio 4 Torpido Kilidi

Torpidolar araç içerisinde bulunan ve sürücü veya yolcunun çeşitli türden malzemelerini koyduğu kutudur. Bu kutunun kilitli olanları da mevcuttur. Torpidoların içerisi genelde ışıklıdır çünkü aracın ön panelinin alt tarafında kaldığı için karanlıktır ve yolcu ışığa ihtiyaç duyar. Clio 4 Torpido Kilidi diğer Renault marka araçların torpidosuyla hemen hemen aynı olduğu için yedek parça olarak kullanılabilmektedir. Clio 4 torpido kilidi piyasada rahatlıkla bulunabilmektedir.

Renault Yedek Parça

Renault ülkemizde fabrikası bulunması sebebiyle yedek parça açısından sorunsuz bir markadır. Renault yedek parça rakip markalara göre ucuz, kolay tedarik edilen ve geniş ürün yelpazesi olması sebebiyle ülkemizde çeşitli firmalar tarafından tüketiciye ulaştırılmaktadır. Fransız Renault markasının pek çok modeli bulunmaktadır. Bu marka araçların parçaları birbirleriyle genelde uyumludur.

Renault Yedek Parça İstanbul

İstanbul sanayi ve teknoloji açısından ülkemizin en büyük şehridir. Otomobil yedek parça sektörü de bu İstanbul’da oldukça gelişmiştir. Renault Yedek Parça İstanbul ilinde kolaylıkla temin edilmektedir. Ayrıca markanın parçalarını aldığınız zaman parçayı montaj edebileceğiniz birçok firma bulunmaktadır.

Megane Balata Takımı Magnetti Marelli

Magnetti Marelli İtalya’da kurulan ve otomotiv parçaları üreten bir firmadır. Fiat ve Renault gibi firmaların parçalarını üretmektedir. Oldukça kaliteli parçalar üretirler ve Ar-Ge faaliyetleri yürütürler. Megane balata takımı Magnetti Marelli olarak baktığımız zaman modele göre farklılaşan ürünler bulunmaktadır.

Disk Fren Balatası

Balatalar yumuşak bir malzeme olması sebebiyle kendisini bitirerek bir aracın yavaşlamasını ve durmasını sağlar. Dik yollardan inen yüklü bir tır görürseniz hemen burnunuza değişik kokular gelecektir. Bu koku fren balatası kokusudur. Aracı durdurmaya çalışırken sürtünmenin ve dolayısıyla sıcaklığın etkisiyle yanma kokusu gelecektir. Disk Fren Balatası balataların bir diske baskı yapması prensibine dayanan fren sistemleridir. Disk fren sistemleri genelde araçların ön kısmında kullanılan sistemlerdir.

Fluence Balatası

Renault firmasının bir modeli olan Fluence otomobilleri düşük yakıt tasarrufu, fiyatı ve konforu iyi olması sebebiyle ülkemizde tercih edilmektedir. Parçaları oldukça ucuz olan Fluence modelinin kullanıcıları bu durumdan memnun kalmaktadır. Fluence Balatası da rahatlıkla piyasadan temin edilebilmektedir.

Arka Kampana

Arka Kampana fren sistemi araçların arka kısmında kullanılan bir sistemdir. Disk fren sistemi ile çok farklı bir çalışma prensibi yoktur. İki sistem de diske kuvvet uygulayarak aracı durdurmaya çalışmaktadır. Avantajı savrulma etkenlerini minimize edebilmektedir.